100% mineraal

12Tervislik ja ohutu mineraal

Mineraalkosmeetika – hitt ja kaasaegne moekas trend. See ei ole üllatav, kuna 100% mineraal ravib ja omab tervendavaid ja ilu soodustavaid mõjusid.
Hoolitsemine oma tervise eest – see on väga oluline nõue tänapäeval. Laialdaselt on levinud mõiste „wellness“ – huvi tervisliku eluviisi vastu on suurenenud. Palju pööratakse tähelepanu toidu kvaliteedile ja mõeldakse, milline kosmeetika on sobivaim nahale.

 

Kosmeetika kultuur

Kellegile ei tule üllatusena, et ühiskonnas on olemas kultuur, kuidas käituda või suhelda. Aga miks ei pöörata niivõrd palju tähelepanu näohoolitsemisele, n.ö. meigikultuurile?

Meie nahk on üks tähtsaim ja raskeim inimorgan, mis  moodustab 16-17% kogu kehakaalust. Sellest, kui hästi me suudame hoolitseda oma naha eest ning valida looduslikke kosmeetilisi tooteid, ei sõltu vaid ilu, vaid ka meie tervis.

Sel põhjusel soovime me harida inimesi mineraalkosmeetika alal. Millele peame esmast tähelepanu pöörama kosmeetikat ostes ja kuidas kaitsta end ja oma tervist kahjulike toodete eest?

Meik ja nahahooldus

Levinud on arusaam, et meik – pelgalt ilus maaling näol, mida ei tohi nahale jätta pikemateks perioodideks, kaitsmaks meie nahka kahjustuste eest.

Bellapierre muutis dekoratiivkosmeetika filosoofiat ja põhikonseptsiooni, tulles välja 100% mineraalse koostisega.

Bellapierre tooted ei sisalda parabeene, talki, vismutit, sünteetilisi aineid ja säilitusaineid. Tänu sellele ei ummista jumestus poore ning nahk saab hingata. Kosmeetika sisaldab erinevaid toimeaineid, mis aitavad normaliseerida ainevahetust ning ka ravida põletikku, tänu antibakteriaalsetele toimeainetele.

100 protsendilise mineraali mitmekülgsus peitub tema erilisuses ja unikaalsuses. Mineraalid tagavad ilusa, kaasaegse jumestuse (alustades igapäeva ja esindusliku välimusega meigist, lõpetades lavameigiga) ning samaaegselt toidab ja rikastab nahka, aeglustab vananemisprotsessi ning värske ilme püsib kogu päeva vältel. Mineraalkosmeetika sobib ka väga tundlikule, probleemsele ja allergilisele nahale.

Bellapierre kosmeetika lubab seega rääkida uuest elukvaliteedist.

 

Kas 100% või vaid 2% mineraalne?

Niipea, kui moes toimuvad muudatused, toimuvad muudatused ka kosmeetikamaailmas.

Uurime, kuidas erineb mineraalne kosmeetika ja mineraale sisaldav kosmeetika.

Mineraalne – see on 100% looduslikest mineraalidest, mis on jahvatatud tolmuks ja spetsiaalselt töödeldud hapnikuga, et saada erinevaid toone.

Kui Te vaatate Bellapierre meigipõhja etiketti, siis näete, et toode sisaldab nelja looduslikku koostisosa: vilgukivi, raudoksiidi, tsinki ja titaandioksiidi. Puuduvad sünteetilised lisaained, lõhnaained ja odavad täiteained.

Kõik Bellapierre tooted  sisaldavad ainult looduslikke koostisaineid. Mineraalpuuder ja kõik  värvipigmendid on 100 protsenti mineraalsed. Siidine huulepulk on tehtud  vahast, mineraalidest, antioksüdantidest ning sisaldavad A- ja E-vitamiine. Kompaktpuudris  ja päikesepuudris on lisaks juures jojobaõli, mis annab nahale erilise pehmuse.

Mineraale sisaldava kosmeetika koostis on ainult osaliselt mineraalne, mis võib olla kas 2% või kuni 10%. Millised muud komponendid on mineraale sisaldavas kosmeetikas? Kui seal leidub talki, parabeene, sünteetilisi lõhna- ja täiteaineid, muutub „mineraalkosmeetika“ tähendus ning raviomadused nulliks.

 

Kahjulikud täiteained

Teeme väikese eksperimendi. Võtke kreem mida Te tavaliselt kasutate ning pöörake oma tähelepanu struktuuri peale. Sageli kreemid sisaldavad talki, mis on tunnistatud kantserogeeniks (ehk vähitekitaja).

Samuti peaksite olema ettevaatlik parabeenide ja vismuti suhtes.

Parabeenid on väga ohtlikud, aga universaalsed säilivusained. Nagu kirjutatakse tervist käsitlevates allikates, parabeene on leitud rinnakasvajas, mis tähendab, et parabeenid võivad provotseerida naistel rinnavähki tekkimist.

Või näiteks, „vismut oksükloriid“ – aine annab nahale sära, kuid ühtlasi on tunnustatud allergeenina ning võib põhjustada sügelust, ebamugavust, löövet, aknet ja ummistunud poore. Tavaliselt leidub jumestuskreemida koostiosades ka kuni 90% kahjulikke täiteaineid (näiteks talki).

 

Kuidas valida?

Kuidas mitte kahjustada enda tervist? Vastus selles olukorras on väga lihtne. Tuleb hoolikalt  uurida  etiketti!  Uuri milliseid komponente kosmeetika sisaldab, et ei oleks kahjulikke täiteaineid, säilitusaineid ja kantserogeene. Võta oma tervise heaks see aeg ning uuri teavet tootja kohta, kas ettevõte omab õiguseid ning kas bränd on võtnud osa rahvusvahelistest messidest.

Bellapierre – puhas toode

Bellapierre kosmeetika on sertifitseeritud USAs, Euroopas ja Venemaal. Seda mitte vaid tooterühma kohta, vaid iga toode on eraldi sertifitseeritud.

Näiteks, Bellapierre kosmeetikat uuriti 6 kuud laboris, kus vaadeldi, kas mineraalidel hakkavad tekkima kahjulikud bakterid. Tulemused näitasid, et sellist olukorda ei avaldunud ning taas kinnitati, et Bellapierre tooted on 100% nahasõbralikud.

Tegu on siiski personaalse eelistusega, kas soovitakse kaitsta oma tervist ning tagada naha hea seisukord olenemata vanusest.

Samas on märkimisväärne, et tänu kaasaegsetele kosmeetika standarditele ei sisalda Bellapierre tooted keemilisi aineid ning koosnevad looduslikest komponentidest. Samuti on tootmisel järgitud põhimõtteid nii eetikas kui ka esteetikas.

Armastage ennast ja olge õrn oma tervisega!

Bellapierre Cosmetics. Aeg olla terve!