Kuperoosa – mis see on ja kuidas seda vältida?

Kuperoosa – mis see on ja kuidas seda vältida?
22.06.2020 Bellapierre
kuperoosa

Põhjamaistel laiuskraadidel on levinud näonaha probleemiks kuperoosa, teisisõnu vaskroos, mis kimbutab eelkõige naisterahvaid. Kuperoosat põhjustavad näo vereringehäired ehk laienenud kapillaarid, mille tulemusel kumavad läbi naha peenikeste punakate või sinakate joontena laienenud veresooned. Peamiselt ilmub see põskedel, lõual ja nina külgedel.

Kuperoosat võib esineda iga nahatüübi puhul, kuid eriti aldis on selle tekkele kuiv, õrn ning õhuke nahk. Kuperoosne nahk on väga tundlik ja punetav.

Probleemi peamiseks tekkepõhjuseks on pärilikkus ja pidev temperatuuri kõikumine. Näiteks kui nahk saab pidevalt kuuma ja seejärel külma (saun ja pakane) muutub nahk väga õrnaks. Kuna kapillaaride seinad on väga õhukesed, siis pidevalt laienedes ja ahenedes kaotavad nad oma elastsuse ning muutuvad jäigaks. Seejärel koguneb veri kapillaaridesse ja püsivalt laienenud kapillaar muutub nähtavaks.

Lisaks sellele soodustavad kuperoosa teket ka liiga tugev ja sobimatu nahahooldus, tugevad aparaadihooldused, rasedus, alkohol, vürtsine toit ja naha loomulik vananemisprotsess. Samuti on väga suureks soodustavaks faktoriks UV-kiirgus, mis soodustab kapillaaride lõhkemist ja laiendab veresooni.

Õnneks saab ise kuperoosa ja punetuse probleemi kontrolli all hoida ja ka ennetada. Kõige olulisem asi, mida oma naha kaitseks teha saad on vältida pidevat saunas käimist, alkoholi tarbimist ja suitsetamist.

Peale selle on väga oluline kaitsta oma nahka liigse päikesekiirguse eest ning kasutada õigeid nahahooldustooteid. Kuperoosa puhul on soovituslik kasutada nahka mitteärritavaid ja kuivatavaid näopesugeele ja tugevaid koorijaid. Õiged hooldustooted peaksid olema lõhnaainete- ja alkoholivabad, õlivabad kreemid, ilma teradeta koorijad ja poore mitte ummistavad tooted. Soovitav on kuperoossele nahale regulaarselt teha rahustavaid näomaske ja kasutada vaid õrnasid ensüümkoorijaid.

Kuperoosa nahaprobleemi puhul on üli oluline vältida salongihoolduses intensiivseid aparaadihoolduseid, alkoholi sisaldavaid tooteid, mehhaanilist puhastust ja soojendavaid maske.

Väga oluline on kaitsta oma nahka aastaringselt ja kanda kaitsekreemi nii suvel kui talvel. Näol peaks kandma UV-kaitset minimaalselt 15-30 SPF (Bellapierre 100% mineraalne jumestupõhi sisaldab SPF15) ning vältida kuuma sauna ja solaariumi külastamist. Kui siiski saunas meeldib käia, oleks kasulik enne niisutada nahka tugeva ja rammusa maski või rasvasema näokreemiga. Eriti kasulikud on tooted, mis sisaldavad järgmiseid mõjuaineid: P-vitamiin tugevdamaks veresooni, C-vitamiin stimuleerimaks kollageenikiude, K-vitamiin tugevdamaks kapillaaride seinu ja vähendamaks naha punetust ning retinooli tugevdamaks sidekudet.

Tõhusat kaitset pakub õrnale nahale ka puhas mineraalkosmeetika, mis pärsib kuperoosa teket ja levimist. Jumestust luues on hea kasutada punetava naha puhul näiteks rohelise pigmendiga peitekreemi, mis neutraliseerib punaseid toone.

Kuperoosa hooldusel kosmeetilise protseduurina on oluline, et protseduur rahustaks nahka, tasakaalustaks vereringet, kapillaare ja sidekudet. Meie poolt pakutavad NANOASIA protseduurid on ilma stressita, sügavpuhastavad, väga niisutavad ja ravivad erinevaid nahaprobleeme (sh ka kuperoosat).

Tänu NANOASIA toodete madalmolekulaarsele sisaldusele ja molekulidele suurusele, tungivad peptiidid hõlpsasti naha sügavamatesse kihtidesse. Kõikides toodetes on kasutatud taimeekstraktide ja antioksüdantide spetsiaalset valemit. Need neutraliseerivad vabu radikaale ja taastavad seeläbi naha loomulikku kaitset väliste kahjulike mõjude eest, lisaks tõstavad naha immuunsust.