NAHAHOOLDUSE PÕHITÕED
02.09.2018 Bellapierre

Meieni on jõudnud mitmeid küsimusi, seoses õige nahahoolduse valikuga, millest võivad tekkida levinumad nahaprobleemid ning kuidas mineraalkosmeetika selle juures abiks on. Võtsime seekord endale abiks meie väga hea koostööpartneri Katrin Toonela, kes sealhulgas on pikaajaline kosmeetik ning tegeleb inimeste nahahooldusega igapäevaselt. Seega tehke märkmeid ning loodetavasti leiate enda küsimustele vastused!

Millised on kõige olulisemad sammud nahahoolduse juures? – Kõige olulisem on teada oma naha tüüpi ja vastavalt sellele leida endale sobivad tooted. Kaks kõige tähtsamat sammu nahahoolduses on naha puhastamine ja niisutamine. Seda saab ka teha väikese eelarvega.

Miks võib nahk reageerida mõningatele kosmeetika toodetele? – Seal võib olla mitu põhjust. Üheks kõige levinumaks on allergia mingi kindla koostisaine suhtes. Aga on ka x-faktor s.t. et võid kasutada mingit kindlat toodet pikka aega ja kõik on sobilik aga ühel päeval saad seda kasutades allergilise reaktsiooni. See on pigem organismi reageerimine millegile, kuna tihtipeale võib hiljem seda toodet taas kasutades olla kõik normaalne.

Milline on parim viis tundliku naha eest hoolitsemiseks? – Esiteks peaksime kindlaks tegema kas tegemist on tundliku või hoopis kuiva nahaga, kuna nad käituvad üpris sarnaselt. Jälle jõuame nahahooldustoodete valimiseni. Vali õige toode ja ka tundliku nahaga saab hakkama. Hea oleks muidugi teada saada, mis tundlikust põhjustab, aga see võib osutuda väga pikaks ja vaevarikkaks protsessiks. Ole kannatlik!

Millised on aknelise naha põhjused ning kuidas antud probleemi lahendada? -Tavaliselt esineb akne nooruki eas kui rasunäärmete ja hormoonide töö suureneb. Kuldne reegel – puhasta nägu korralikult nii hommikul kui õhtul. Meigiga akne katmine ei ravi. Puhtus, puhtus ja puhtus ennekõike. Puhastustooteid otsides välista sellised, mis sisaldavad alkoholi. Kas vajad ka rasuse naha jaoks kreemi või sobib ka ainult niisutav toode, aitab sul välja selgitada spetsialist. Kui teismelise ea möödumisel pole akne ikka lahkunud pea nõu nahaarstiga, tema aitab selgitada põhjust.

Millele tähelepanu pöörata vananeva naha puhul hoolitsedes? – Jälle alustan kuldsest lausest pea nõu spetsialistiga. Arvan, et ükski kosmeetik ei keeldu oma soovitusi ja kogemusi jagamast, võid ka nõu küsida mitmelt inimeselt. Üks spetsialist ei saagi teada kõiki tooteid ja hooldusi, mis turul parajasti pakutakse, kuna neid on nii palju. Kindel on see, et küps nahk vajab peale puhastamise ja niisutamise ka natuke keerukamaid toimeaineid – peptiidid, madalmolekulaarset hüalüroonhapet jne.

Kuidas ma tean, et dekoratiivkosmeetika toode on minu jaoks sobiv? – Kui sul on enne esinenud allergiat dekoratiivkosmeetikat kasutades, proovi teada saada, mis sulle tootes ei sobinud. Kindlasti üheks turvaliseks valikuks on mineraalkosmeetika kasutamine, kuna sisaldab ainult puhtaid mineraale ning olenevalt tootest ka taimseid õlisid. Kuna tegu on looduslike mineraalidega, siis on nendel põletikuvastane toime, kui ka kaitsevad päikese eest. Mineraalide puhtuse tõttu on mineraalkosmeetika sobilik kõikidele olenemata nahatüübist, vanusest või nahaprobleemist.

Kui kaua tuleks nahahooldust ja kosmeetikat kasutada, et tulemust näha? – Siin tuleks vaadata vanust – mida noorem oled, seda kiiremini võid loota tulemust s.t. miinimum üks kuu. Mida vanemad me oleme, seda aeglasem on ka raku uuenemise protsess ning kahjuks ei toimu see enam 28.päeva jooksul. Seega vähemalt 3 kuud võiks kasutada teatut toodet, et saada õige tulemus.

Milliseid kosmeetika tooteid kasutada, mis oleksid nahahooldusega kooskõlas? -Neli kõige olulisemat asja nahahoolduses on: 1. Puhastamine, et sealt ära saada kõik see, mis me ise sinna oleme pannud ja mis sinna pika päeva jooksul on väljast tulnud vabade radikaalide näol. 2. Niisutamine, et hoida naha pealispind niiske ja seega kortsuvaba. 3. Koorimine, et eemaldada nahalt surnud naharakud ja et kõik, mis me pärast oma nahale kanname ka ilusti toimiks. 4. Päikesekaitse! Päike on me sõber ja vaenlane. SPF toodetes ei tähenda seda, et me oma nahale kaunist jumet ei saa, aga päikese põletuse eest kaitseb kindlasti ning see on me nahale kõige olulisem.