Kas olete enda nahal märganud kortsukesi või pigmendilaikude tekkimist?

Kas olete enda nahal märganud kortsukesi või pigmendilaikude tekkimist?
23.03.2018 Bellapierre

Kevad on vaikselt tulemas, mis tähendab, et paljudel on tulemas kaua oodatud puhkused või soovitakse rohkem aega päikese käes veeta.

Kuid, kas teate miks on vaja kasutada päikesekaitsega tooteid või mida SPF üldse tähendab?

Päikesekaitsest räägitakse palju ning arvamusi selle kohta võib ringleda mitmeid, kuid on oluline teada päikese mõjust meie nahale ning kuidas saaksime enda nahka kaitsta.

On olemas kahte sorti päikeseblokaatoreid, nendeks on füüsikalised ja keemilised blokaatorid. Füüsikalised blokaatorid on peeneks pulbriks tehtud mineraalid, mille seas kõige tavalisemad on tsinkoksiid ning titaaniumdioksiid. Need mineraalid blokeerivad UV-kiiri peamiselt peegeldamise ja hajutamise teel. Füüsikalised blokaatorid imenduvad nahka minimaalselt, mistõttu on nad ohutumad ning ärritavad nahka vähem. Keemilisteks blokaatoriteks on enamjaolt sünteetilised kemikaalid, millest paljud imenduvad nahka ja vereringesse. Seetõttu soovitame alati uurida toote koostist, et veenduda päikeseblokaatori olemasolus.

UVB, UVA, SPF – kas on oluline neil vahet teha?

Päikesevalgus koosneb põhiliselt kahest tüübist kiirtest – UVA ja UVB kiirtest. UVB kiirgus on see, mis võib põhjustada päikesepõletust ning nahavähki, kuid mille aknaklaas kinni püüab. UVA tungib aga tugevamale nahka, mis samuti võib tekitada põletust ning aitab kaasa vähi tekkimisele. Antud UVA kiirgust aga aknaklaas kinni ei püüa.

SPF number iseloomustab eelkõige kaitset UVB, mitte UVA eest. Ta näitab, kui kaua võib päikese käes viibida ilma põletust saamata. See tähendab, et number SPF (Sun Protection Factor) juures näitab mitu korda kauem on võimalik päikese käes olla ilma, et tekiks päikesepõletus, kui juhul mil päikesekaitset ei kasutata.

UVA kaitse hindamise osas on üheks rangemaks kriteeriumiks Austraalia standard. Selle järgi peab päikeseblokaator blokeerima 90% UVA kiirgusest, et seda saaks nimetada laia spektriga tooteks. Alles hiljuti vastasid sellistele kriteeriumitele vaid 3 komponenti: tsinkoksiid, titaaniumdioksiid ja avobenzone . Nüüdseks on lisandunud ka mõned uuemad toimeained sellesse nimekirja.

Ka Bellapierre tooted, nagu näiteks BB kreemid ja mineraalsed puudrid, annavad SPF15, kuna sisaldavad mineraale nagu tsinkoksiid ja titaaniumdioksiid. Mis annab neile toodetele veelgi suurema kasufaktori ning lisab lisaks paljudele teistele omadustele veel ühe põhjuse, miks soovitame kasutada mineraalkosmeetikat.

Kuid, miks räägitakse päikese kaitsest nii palju?

On oluline enda nahka kaitsta päikese käest, et hoida enda nahka nooruslikuna ning vältida haiguste tekkimist. Pigmendilaigud, mis üldiselt asuvad naha pindmises kihis, ja kortsukesed võivad tekkida nahka mitte kaitstes veelgi kiiremini ning selle tulemusena meie naha vananemine toimub kiiremini kui arvata võisite. Samuti nahahaigused on tänapäeval järjest enam esinevad ning nende ravimine võib muutuda väga pikaks ja ebameeldivaks protsessiks. Eestis on nahavähi sageduseks 42 haigusjuhtu 100 000 elaniku kohta aastas.

Seetõttu on meie soovitus hoida enda nahka ning kaitsta end liigse päikese eest. Võtke see samm, et alustada  väikeste, kuid oluliste muutustega. Miks mitte alustada kasutamist mineraalse dekoratiivkosmeetikaga, mis annab samuti SPF kaitse, et saaksite ka igapäevaselt lihtsamini enda nahka kaitsta. Enne randa minekut kandke peale päikesekreemi ning kindlasti pidage meeles, et peale ujumist tuleks uuesti SPF sisaldavat toodet peale kanda.

Soovime ilusat varsti kätte jõudvat kevadet ning andke meile teada, kas sellest postitusest oli teile kasu!