Kas avastad ka ennast neid vigu tegemas!?

Kas avastad ka ennast neid vigu tegemas!?
06.04.2018 Bellapierre

Kas oled mõelnud, kuidas mõnikord tuleb jumestus veatu välja, kuid mõnikord ei ole tulemus kaugeltki selline nagu võiks olla? Me kõik sooviksime igapäevaselt professionaalset jumestust, kuid tihtipeale ei arvesta me mõningate oluliste faktorite, arvates, et need ei mõjuta lõpptulemust.

Tegelikkuses mõned väikesed, kuid see eest olulised nipid mängivad jumestuses suurt rolli. Seepärast toomegi teieni mõned levinumad vead, mida jälgida.

  • Naha eest mitte hoolitsemine – õige nahahooldus on ilusa väljanägemise ja terve naha saladuseks. Naha eest mitte hoolitsemine võib tekitada nahatooni tuhmumise, kortsude kiiremini tekkimise, naha ebaühtluste ilmnemise, akne ja põletikuliste kohtade esinemise. Samuti, mida vähem hoolitseda enda naha eest, seda kergemini võivad tekkida armid. Näiteks üheks levinumaks nahaprobleemiks on akne. See tähendab, et rasu ei pääse vabalt nahapinnale, koguneb karvanääpsu sisse, mille tulemusena tekivad komedoonid. Kui ummistuse tõttu karvanääpsu sein rebeneb, tekib bakterite koosmõjul põletik, mis väljendub punetavate vistrikena. Nende paranemisel võivad jääda nii pigmendilaigud kui ka auklikud armid. Neid võivad tekitada mitmed faktorid, sealhulgas tugevatoimelised nahahooldustooted, liigne kuumus, sünteetilised koostisosad toodetes, rasvased kosmeetikatooted jne. Seega õige nahahooldus hoiab meie naha mitte ainult ilusana, kuid aitab nahal olla terve, mis on meie hea tervise esmane näitaja.

 

  •  Toodete peale kandmine vales järjekorras – iga toode, mida me nahale kanname on erineva tekstuuriga, milletõttu on oluline, et kanda tooteid õiges järjekorras, et vältida ebaühtlast tulemust. Samuti, kui kanda tooteid vales järjekorras, siis tooted ei saa täita enda funktsioone. Kõige levinum toodete kandmine, mida võib kasutada ka mineraalkosmeetika juures on; niisutuskreem, primer, BB kreem, peitekreem ning seejärel puuder. Muidugi mineraalkosmeetika juures võib BB kreemi asemel kanda mineraalpuudrit, kuid seljuhul tuleb peitekreem kanda enne puudrit.

 

  • Ohtlikud koostisained – kosmeetikatoodetes kasutatakse tihtipeale mitmeid sünteetilisi aineid, et muuta tootmine odavamaks, suurendada tootekogust, lisada meeldivat tekstuuri või lõhna. Kuid tegelikkuses võivad need ained tekitada nahaprobleeme, ummistada poore ning tekitada nahal ebameeldivat tunnet. Näiteks lõhnaained (parfume, fragrance) mõjutavad meie kesknärvisüsteemi ja kilpnäärmetegevust. Mineraalõli (mineral oil, petroleum) on tegelikkuses sama aine, mida kasutatakse auto kütusena ehk nafta. Mineraalõli teeb meie naha niisutatuks, kuid seda meie enda kehast tuleneva nö varastatud niiskuse abil. Selle tulemusena võivad tekkida nahaprobleemid, kui ka aktiveeruda vananemisilmingud. Palju räägitakse parabeenidest (etlen, putylene parabens), nende puhul arvab keha ekslikult parabeenide organismi jõudes, et tegemist on hormoonidega. Samuti on parabeene leitud vähkkasvajates. Leiduda võib veel aine nimega EDTA. Antud aine teeb toote nahale kergesti määritavaks. Kuid aine maapinnale sattudes isegi väikse tilgana, tapab kõik bakterid, mistõttu see ei hävine meie kehas ega looduses.

 

  • Enda nahale vale jumestuskreemi valimine – nahatüüp mängib suurt rolli jumestuskreemi valimisel. Kui valida jumestuskreem, mis ei tasakaalusta meie nahka, siis tulemuseks on hoopis nahatüüpi rõhutava jumestusega ehk näiteks liiga rasune või kuiv nahk. Seetõttu tuleks valida enda nahaga sobiv toode. Kui tegemist on rasuse nahaga, siis pigem valida jumestuskreem, mis ei oleks niivõrd niisutav, kuna nahk ei vaja sellisel määral lisaniisutust ning päeva jooksul ei pruugi jumestus niivõrd hästi peal püsida. Samuti liiga kuiva nahal puhul valides matistav jumestuskreem võib see esile tuua naha kestenduse. Seega pidage meeles enda nahatüüp ning valige just sellele vastav toode.

 

  •  Toodete liigne peale kandmine – levib arusaam, et mida rohkem toodet peale kanda, seda suurem katvus on võimalik saavutada. Mõningal juhul võib see tõele vastata, kuid samal ajal võidakse tekitada endale maski efekt ning nahal olevad probleemid võivad veelgi rohkem esile tulla. Kui kanda paksus koguses jumetustooteid peale, siis üheltpoolt väga rasked jumestustooted blokeerivad poorid ning võivad tagajärjeks tekitada nahaprobleeme. Teiselt poolt võib selle all kannatada ka jumestuse väljanägemine. Pidevalt kuhjates tooteid probleemsele või õrnale piirkonnale, tekib teiste näopiirkondadega võrreldes raskem tulemus ning vastupidiselt ootustele võib probleemne koht veelgi rohkem välja paista.

 

  • Silmaümbruspiirkonna naha venitamine – kui käsi ei ole nii kindel silmameigi tegemises, siis kasutatakse võtet, kus venitatakse silmanurka. See võib kergendada silmameigi või laineri tegemist tõepoolest, kuid tegelikkuses võib ärritada silmaümbruspiirkonda ning vähendada sealse naha elastsust. Seetõttu võivad sealses piirkonnas vanemas eas kiiremini esile tulla kortukesed ning naha ebaühtlus.

Soovitame neid faktoreid silmas pidada, kui järgmine kord jumestustooteid valite või endale jumestust teete. Võite meile julgelt teada anda, kas nendest punktidest oli abi ning kas tegid teie jumestuse tegemise ja toodete valimise lihtsamaks!

Teie Bellapierre